BLACK WATCHER

سلاح های مدرن

اولين تيلت روتور تجاري جهان 
هواگرد (Aircraft) تيلت روتور BA609 توسط كنسرسيوم مشتركي به نام (( بل آگوستا آيرواسپيس)) متشكل از « بل هليكاپترزتكسترن» از ايالات متحده و «آگوستا وستلند» از ايتاليا/انگليس ساخته شده است.  


:ادامه مطلب:
نوشته شده در 12 Feb 2012ساعت 11:15 AM توسط Ali reza|


هواپیمای Saab 340 AEW&C یک هواپیمای هشدار زود هنگام هوابرد و ساخت کمپانی سوئدی Saab میباشد. 


:ادامه مطلب:
نوشته شده در 4 Oct 2011ساعت 3:21 PM توسط Ali reza|


جت M-346 يك هواپيماي آموزشي رزمي است كه توسط Aermacchi ايتاليا به پرواز در آمده است. 


:ادامه مطلب:
نوشته شده در 27 Sep 2011ساعت 1:45 PM توسط Ali reza|


این هواپیما آخرین محصول کارخانه SAAB در زمینه ساخت هواپیماهای جت جنگی است. هم اکنون کشورهای سوئد و چک این هواپیما را در نیروی هوایی خود به خدمت گرفته اند و کشور های مجارستان و آفریقای جنوبی چند فروند از آن را سفارش داده اند. 

:ادامه مطلب:
نوشته شده در 17 Jan 2011ساعت 7:30 PM توسط Ali reza|

 
نقش اولیه E-2  فرماندهی واحد های خودی و مدیریت میدان نبرد می باشد و توسط شرکت نورثروپ گرومن تولید شده است، اولین فروند از این هواپیما در سال 1964 وارد خدمت شد.

:ادامه مطلب:
نوشته شده در 19 Sep 2010ساعت 4:30 PM توسط Ali reza|


هواپیمای F-22 Raptor یا رپتور( جانور شکاری) محصول کمپانی لاکهید مارتین، از جدیدترین نسل هواپیماهای جنگنده برای نیروی هوایی ایالات متحده امریکا محسوب می شود که وظیفه اصلی آن برتری هوایی است .

:ادامه مطلب:
نوشته شده در 8 Sep 2010ساعت 3:54 PM توسط Ali reza|

هواپیمای V-22 osprey
یک وسیله ی جنگی هواییست که با استفاده از تکنولوژی تیلتروتر (کج شونده) همانند یک هلیکوپتر توانایی پرواز عمودی را داراست و نیز میتواند مانند یک هواپیما با سرعت و ارتفاع بالا پرواز کند.

:ادامه مطلب:
نوشته شده در 31 Aug 2010ساعت 3:5 PM توسط Ali reza|

 جنگنده فرانسوی نوین رافال با بال های دلتا شکل
 امروزه کشور های اروپایی هم به ساخت هواپیماها و جنگنده ها روی آورده اند اما در این میان، دو کشور اروپایی، یعنی فرانسه و انگلیس و البته تا حدودی نیز آلمان، گوی سبقت را از دیگران ربوده و به سرعت در حال تولید جنگنده هایی هستند .

:ادامه مطلب:
نوشته شده در 23 Jul 2010ساعت 2:33 PM توسط Ali reza|

فناوری پنهان کاری ابتدا برای گذر از سیستمهای دفاعی شدید روسیه طراحی شده بود. در اواخر دهه 50 میلادی هواپیماهای جاسوسی U-2 برای بیرون ماندن از دسترس شلیک ضد هوایی ها در ارتفاع 80000 فوتی ( 24000 متری) پرواز می کردند، ولی بعدها مشخص شد که رادار قادر به ردیابی آنها نبوده است.

:ادامه مطلب:
نوشته شده در 27 May 2010ساعت 8:3 PM توسط Ali reza|

  بمب افکن لنسر
Lencer B-1
لنسر یکی از بمب افکن های استراتژیک ارتش آمریکاست. در واقع طرح این بمب افکن از دهه 60 میلادی به عنوان یک مافوق صوت با برد بلند و توان حمل مهمات بالا در نیروی هوایی ایالات متحده مطرح شد. نمونه های اولیه این بمب افکن مادون صوت بود ولی با ایجاد تغییرات اساسی در ساختار آن تبدیل به یک بمب افکن مافوق صوت شد که با هر ماموریتی سازگار است و قادر است بدون نیاز به سوختگیری از پایگاه بلند شده و پس از نابودی هدف به سمت پایگاه بازگردد. البته این مراحل بهینه سازی B-1 نزدیک به 12 سال طول کشید تا سرانجام این پرنده وارد خدمت نیروی هوایی شد.B-1B یکی از انواع این بمب افکن و در واقع اصلی ترین نمونه آن است که در سال 1986 وارد خدمت نیروی هوایی آمریکا شد. لنسر را با قابلیت پرواز مافوق صوت و برد عملیاتی زیاد و همچنین سقف پرواز بلند میتوان بین دو بمب افکن B-52 و B-2 قرار داد. نام رسمی B-1 در نیروی هوایی آمریکا لنسر است اما معمولا به اسم مستعار Bone (B – ONE) شناخته میشود. در حال حاضر با بازنشست شدن جنگنده هایی مانند یوروفایتر 111 و F-14 از خدمت نیروی هوایی لنسر تنها بازمانده نسل هواپیماهای بال متغیر است.

:ادامه مطلب:
نوشته شده در 14 May 2010ساعت 12:23 PM توسط Ali reza|

هواپیمای عمود پرواز هاریر Harrier
طرح ساخت اين هواپيما در سال 1957 ريخته شد كه سر انجام كار ساخت اين هواپيما در سال 1966 به اتمام رسيد و در سال 1975 به تعداد 24 فروند از آن توسط نيروی دريايی انگليس سفارش داده شد. اين هواپيما بعدها بعد از جنگ فالكلند _ جنگ بين انگليس و آرژانتين بر سر جزاير فالكلند _ توسط نيروی زمينی انگليس نيز سفارش داده شد.در سال 1987نيز كشور هند تعداد 24 فروند به انگلستان سفارش داد كه اخيرا اقداماتی برای نوسازی آن انجام شد.
از خصوصيت بارز اين جنگنده اين است كه به صورت عمودی فرود وبر خواست می كند آنگاه به حركت افقی خود ادامه می دهد.


:ادامه مطلب:
نوشته شده در 29 Apr 2010ساعت 4:4 PM توسط Ali reza|

هواپیمای مورد نظر جنگنده Lockheed Martin F-35 می باشد.
اما تاریخچه طراحی این هواپیما :
در سال 1996 ارتش امریکا نیاز خود را به یک هواپیمای جدید با تکنولوژی بالا و قدرت مانور و جنگندگی قوی و توانایی داشتن پرواز عمودی و قابلیت ضد راداری بالا به کارخانه های سازنده هواپیما در داخل کشور اعلام کرد تا ظرف 5 سال اولین نمونه ها را برای تست بهترین نمونه در اختیار ارتش آمریکا قرار دهند و نام این پروژه را JSF قرار دادند .


:ادامه مطلب:
نوشته شده در 24 Apr 2010ساعت 10:24 PM توسط Ali reza|

خداوندا به من قدرتی بده تا اگر خواستم در مورد راه رفتن

کسی نظر بدهم کمی با کفش های او راه بروم .

( رئیس سرخ پوستان )

نوشته شده در 13 Feb 2010ساعت 1:37 PM توسط Ali reza|

آواکس : چشمانی تیز بین از ورای ابر ها

تکنولوژی همیشه به نفع بشر پیشرفت نمی کند بلکه برای رسیدن به مقاصد مختلف و گاهی غیر انسانی تکامل می یابد. این امر در کلیه امور مصداق پیدا کرده و نمونه بارز آن را می توان در صنایع نظامی و تسلیحاتی جستجو کرد.


:ادامه مطلب:
نوشته شده در 22 Jan 2010ساعت 5:28 PM توسط Ali reza|

 واپیمای SR-71 از سیستم پس سوز تمام وقت و مستمر بهره می برد، که این به این معنی است که برای عملیات خنک سازی خروجی موتورهای آن تدابیر ویژه ای باید برای جلوگیری از ذوب شدن آنها در نظر گرفته شود. قسمت خروجی در حالت توربوجت نقش پس سوز و در حالت رم جت نقش اتاقک احتراق موتور رم جت را که در آن مخلوط هوا و بنزین محترق به طرز بهینه ای میگردد، ایفا می کند.
 :ادامه مطلب:
نوشته شده در 8 Jan 2010ساعت 7:26 PM توسط Ali reza|


مطالب پيشين
» BLACK WATCHER
» ربات پرنده که با مغز انسان کنترل میشود
» روبات چیتا Chita robot
» هواپیمای بل Bell ba 609
» تلسکوپ ماژلان Magellan telescope
» تلسکوپ های کک یک و دو W.M. keck observatory
» هلیکوپتر یورو کوپتر eurocopter ec 135
» تلسکوپ ال بی تی lbt telescope
» هواپیمای بدون سرنشین Herti
» تلسکوپ فضایی اسپیتزر spitzer telescope
Design By ParsSkin.Com